Akceptuję

Niektóre obszary serwisu mogą wykorzystywać cookies, czyli małe pliki tekstowe wysyłane do komputera internauty identyfikujące go w sposób potrzebny do uproszczenia lub umorzenia danej operacji.

dr Bartosz Dąbrowski

dr Bartosz Dąbrowski

Radca prawny od 2000 roku, partner zarządzający SDO i jeden z dwóch pierwszych jej założycieli. Absolwent studiów prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Doradca restrukturyzacyjny (licencjonowany syndyk, nadzorca sądowy i zarządca przymusowy) prowadzący liczne postępowania upadłościowe i układowe, z uwzględnieniem również tzw. upadłości konsumenckich.

W 1999 roku ukończył aplikację przy OIRP w Szczecinie. Zasiada w radach nadzorczych spółek kapitałowych funkcjonujących w obrębie gospodarki nieruchomościami, transportu i branży morskiej. Pełnił lub pełni obecnie funkcje prokurenta lub członka zarządów spółek prawa handlowego.

Mediator sądowy oraz Przewodniczący Ośrodka Mediacji przy OIRP w Szczecinie.

Specjalizacja zawodowa Bartosza obejmuje szeroko rozumiane zagadnienia prawa gospodarczego, z uwzględnieniem obrotu międzynarodowego i umów handlowych, w czym wspomaga go biegła znajomość prawniczego języka angielskiego. W licznych publikacjach umiejętnie łączy wieloletnie doświadczenie i zdobytą wiedzę, w szczególności z zakresu zagadnień restrukturyzacji przedsiębiorstw, prawa ochrony środowiska i prawa energetycznego (energia odnawialna). Od kilkunastu lat jest wykładowcą na szczecińskich uczelniach wyższych. W 2004 roku obronił pracę doktorską pt. "Ocena ekonomicznych skutków restrukturyzacji zadłużenia w wybranych przedsiębiorstwach objętych układem z wierzycielami" i w dalszym ciągu rozwija swoje zainteresowania naukowe. Prowadzi liczne warsztaty, szkolenia i wykłady na seminariach i studiach podyplomowych dla studentów, przedsiębiorców i praktyków na terenie całego kraju oraz za granicą. Jest autorem wielu publikacji i komentarzy do ustaw. Brał udział w znaczących projektach dotyczących restrukturyzacji największych przedsiębiorstw w regionie i w kraju. Imponuje swoim profesjonalizmem, pracowitością oraz wiedzą. W Kancelarii SDO kieruje Działem Gospodarczym i zajmuje się obsługą kluczowych klientów biznesowych i korporacyjnych. Lider zespołów odpowiedzialnych za prowadzenie strategicznych projektów due diligence spółek oraz nieruchomości komercyjnych. Dużo podróżuje, nie tylko służbowo. Jest pasjonatem motoryzacji.

 

Specjalizacja:

 • restrukturyzacja, zbywanie, przekształcenia przedsiębiorstw, projekty due diligence, transakcje MBO, LBO
 • prawo upadłościowe, układowe i naprawcze
 • umowy handlowe, z uwzględnieniem prawa międzynarodowego
 • gospodarka nieruchomościami, inwestycje greenfield i brownfield
 • prawo energetyczne i ochrona środowiska z uwzględnieniem branży energii odnawialnej

 Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr tel.: 91 421 09 40

 

Aukcje i Przetargi

 • ADAMUS HT TWORZYWA-FORMY-ROBOTY sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej - składniki majątku do zbycia

  05.06.2017

  Szczecin, 5 czerwca 2017 r. Syndyk masy upadłości ADAMUS HT TWORZYWA-FORMY-ROBOTY sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej w Węgorzynie (Numer KRS: 0000149148, NIP: 2530137914, REGON: 81260164000000) - Bartosz Dąbrowski pragnie poinformować, że w masie upadłości Spółki znajdują się następujące składniki majątku przeznaczone do zbycia: 60.703 udziałów w Spółce POLSKI KONCERN SPIRYTUSOWY sp. z o.o., o łącznej wartości nominalnej 30.351.500,00 złotych. Wierzytelności o łącznej...

  Czytaj dalej >>

 • WIERZYTELNOŚCI - ADAMUS HT TWORZYWA-FORMY-ROBOTY Sp. z o.o.

  01.02.2017

  Bartosz Dąbrowski - Syndyk masy upadłości ADAMUS HT TWORZYWA-FORMY-ROBOTY sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej w Węgorzynie, zaprasza do składania ofert na zakup wierzytelności przysługującej Spółce o łącznej wartości nominalnej 506.283,15 zł z wolnej ręki za cenę nie niższą niż 30 % wartości nominalnej. Szczegółowy wykaz wierzytelności wyłożony został w biurze przy ul. Szybowcowej 28 w Szczecinie. Z wykazem można się...

  Czytaj dalej >>

 • NIERUCHOMOŚĆ – Paweł Zawiliński XII GUp 82/15, Maja Zawilińska XII GUp 84/15

  06.05.2016

  Syndyk mas upadłości osób fizycznych – Mai Zawilińskiej w upadłości likwidacyjnej oraz Pawła Zawilińskiego w upadłości likwidacyjnej informuje, iż w masach upadłości pozostają do zbycia udziały w wysokości po ½ w prawie własności nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym przy ul. Nauczycielskiej 10B w Szczecinie, stanowiącej grunt działki nr 128/1 obr. 4201 Szczecin-Dąbie, o powierzchni 567 m2 (powierzchnia budynku - 170 m2),...

  Czytaj dalej >>

Menu

SDO i Partnerzy, Spółka Partnerska Radców Prawnych i Adwokatów

Adres: Narutowicza 12 (I piętro)
70-240 Szczecin
tel.: +48 91 421 09 40
Fax +48 91 487 39 56
info@sdo.com.pl

Szef Działu

Licencjonowany syndyk / partner zarządzający Kancelarii / radca prawny

e-mail: bdabrowski@sdo.com.pl

Specjaliści

Licencjonowany syndyk / radca prawny

e-mail: bstawarski@sdo.com.pl
nr tel.: 666 221 112

Radca prawny / licencjonowany syndyk

e-mail: wokragly@sdo.com.pl
nr tel.: 600 462 050

Radca prawny

e-mail: kkurkierewicz@sdo.com.pl
nr tel.: 600 461 186

michal bednarczyk

Aplikant radcowski

e-mail: mbednarczyk@sdo.com.pl
nr tel.: 91 421 09 40

Aplikant radcowski

e-mail: mturos@sdo.com.pl
nr tel.: 91 421 09 40